Loading Wydarzenia
03
lipiec
niedziela

PIKNIK RODZINNY / Art Fraction Foundation i Teatr Animacji / Polska, Ukraina, Białoruś / wiek: 1-5 lat

3 lipca 12:00 - 17:00
Free
  • This event has passed.

PIKNIK:


WSTĘP NA WYDARZENIA W RAMACH PIKNIKU JEST BEZPŁATNY.
LICZNA MIEJSC JEST OGRANICZONA.
PROSIMY O REZERWACJĘ MIEJSC ZA POMOCĄ FORMULARZA:
https://forms.gle/VnzqssPPH5WBV5wF9

Już tradycyjnie na zakończenie Festiwalu zapraszamy Was na wesołe, rodzinne, wspólne święto. Chcemy spędzić czas razem z Wami – bawiąc się, śmiejąc i doświadczając sztuki!

Dziedziniec Różany stanie się miejscem zabaw, warsztatów i animacji. Nie zabraknie też dobrych kiążek od Wydawnictw Frajda i Zakamarki oraz świetnej muzyki. Całość Festiwalu zamknie wyjątkowy koncert – POTUPAJMY! z piosenkami z wydanej przez nas płyty Potupajki i Dopoduszki, które w nowy sposób zinterpretują fantastyczne wokalistki związane z Poznaniem – Iwona Skv (Shyness!/Rebeka) i Joanna Bielawska (Shyness!/Asia i koty).

 

PLAN PIKNIKU:

12.00  

warsztat: CZUŁE KOPARKI: KACZUSZKA / Wydawnictwo Frajda / wiek: 1-5 lat

czytanie książki pt. Koparka i kaczuszka Josepha Kueflera i twórcze działania skupiające się na zagadnieniu czułości i opieki.

 

O książce:

Koparka i inne duże maszyny uwielbiają pracę na budowie. Kiedy zbłąkana kaczuszka trafia na plac robót, Koparka i jej przyjaciele przekonują się, że ich praca nie jest najważniejsza – i uczą się, jak być rodziną.

Efektowne graficznie i wyraziste w przekazie książki, które uczą empatii i uwrażliwiają na przejawy piękna – nawet te najmniejsze – w otaczającym nas świecie. Będziecie czytali je na okrągło!

(Emilia Kiereś – tłumaczka)

 

13.00
minispektakl: WIELKIE RZECZY / Art Fraction Foundation / Polska, Ukraina/ wiek: 1-5 lat

Ukraińscy aktorzy z Art Fraction Foundation opowiedzą historię o przygodach Zajączka, Lisiczki i Niedźwiadka, a przede wszystkim – o przyjaźni i miłości! Podczas przedstawienia dzieci wraz z bohaterami bajki będą mogły bawić się, śpiewać, a nawet potańczyć.

tekst: Malina Prześluga
muzyka: Piotr Klimek
obsada: Julia Semenenko jako Zajączek, Nastya Miedviedieva jako Lisiczka, Oleh Nesterov jako Niedźwiadek
produkcja: Art Fraction Foundation

 

14.00
warsztat: CZUŁE KOPARKI: KWIAT / Wydawnictwo Frajda / wiek: 1-5 lat

czytanie książki pt. Koparka i kwiat Josepha Kueflera i twórcze działania skupiające się na zagadnieniu troski i dbałości o środowisko

 

O książce:

Każdego dnia duże maszyny wyruszają do pracy na budowie. Dźwigają, kopią, walcują. Pewnego razu Koparka zauważa na gruzowisku roślinkę. Wydarzenia, które pociągną za sobą to odkrycie, odmienią nie tylko Koparkę, ale i całe miasto. Piękne książkowe wprowadzenie do rozmów o tym, jak dbać o świat, który nas otacza!

Efektowne graficznie i wyraziste w przekazie książki, które uczą empatii i uwrażliwiają na przejawy piękna – nawet te najmniejsze – w otaczającym nas świecie. Będziecie czytali je na okrągło!

(Emilia Kiereś – tłumaczka)

 

16.00 KONCERT: 

 

POTUPAJMY! / IWONA SKV (Shyness!/Rebeka), JOANNA BIELAWSKA (Shyness!/Asia i koty) / POLSKA/ wiek: 1-5 lat

 

Niesamowity i szalony koncert dwóch wspaniałych wokalistek związanych z Poznaniem, które tym razem wezmą na warsztat piosenki z płyty Potupajki i Dopoduszki. Te utwory na różne nastroje dla najnajmłodszych i bliskich im dorosłych zyskają nowy wymiar i porwą Was do rodzinnego tańca swoją dynamiką, a gdy już się wytupiecie – ukołyszą delikatnym, ciepłym wokalem. 

Uwielbiana przez naszych odbiorców Iwona Skwarek, której głos znacie m.in. z piosenek Franek lubi Róż, Śliwki i Wiśnie czy Najnaj Punk, zaprosiła do udziału w koncercie Joannę Bielawską – artystkę o ogromnej wrażliwości i przepięknym głosie. Wspólnie poprowadzą Was do krainy dźwięków,  w której tupanie i głośne mówienie “nie!”, pięknie splata się z najczulszymi słowami i kojącymi dźwiękami. 

https://potupajkidopoduszki.com/

 


ПЛАН ПІКНІКУ:

12:00

Майстер-клас : CZUŁE KOPARKI (Чуттєві Екскаватори 1) / Видавництво Frajda / вік: 1-5

13:00

„ВЕЛИКІ РЕЧІ”

14:00

Майстер-клас : CZUŁE KOPARKI (Чуттєві Екскаватори) / Видавництво Frajda / вік: 1-5

15:00

КОНЦЕРТ:

ПОТОПАЙМО! / ІВОНА Skv (Shyness!/Rebeka), ІОАННА БЕЛАВСЬКА (Shyness!/Asia i koty) / ПОЛЬЩА / вік: без обмежень.

Dostępne terminy
Data:Godzina:Koszt:Wiek
Niedziela 3.07.202212.00-17:00WSTĘP NA WYDARZENIA W RAMACH PIKNIKU JEST BEZPŁATNY. LICZNA MIEJSC JEST OGRANICZONA. PROSIMY O REZERWACJĘ MIEJSC ZA POMOCĄ FORMULARZA. 1-5 lat
Szczegóły
Data: 3 lipca
Godzina: 12:00 - 17:00
Koszt: Free
Miejsce
Nazwa miejsca: Dziedziniec Różany / CK Zamek
Adres: Św. Marcin 80/82 (wejście od ul. Kościuszki)
Poznań, 61-876 Poland

+ Google Map
Strona www: www.teatranimacji.pl
Organizator
Organizator: Art Fraction Foundation